Szybki kontakt
PRAKTECH sp. z o. o.

  

Klub Wynalazców PRAKTECH
Sp. z o.o.

Turowa Wola 47a
96-111 Kowiesy 


e-mail:     
 info@praktech.pl

                 biuro@praktech.pl

szalunki:  +48 606 680 615    

Ze względu na bardzo pogarszający się w ostatnim czasie zasięg sieci PLUS, mogą wystąpić trudności z uzyskaniem połączenia. Prosimy o wyrozumiałość. Zawsze oddzwaniamy.

admin:     + 48 575 660 360

 

Spółka wpisana do KRS pod numerem

0000381420 przez Sąd dla Łodzi Śródmieścia.

Kapitał zakładowy 60.000 zł 

NIP 836-185-06-69, REGON 101056672

 

 

 

Szalunek fundamentowy
PRAKTECH sp. z o. o.

 KLIKNIJ ABY POBRAĆ RYSUNEK (jpg).

 

Szalunek XPS stanowi dla fundamentu izolację termiczną, przeciwwilgociową i bufor antywibracyjny.

     

               

 

 Szalunek XPS stanowi obecnie najlepszą znaną na rynku izolację termiczną i przeciwwilgociową fundamentu.  Ogranicza wychładzanie fundamentu  - patrz: teoria ,  Zdecydowanie przyspiesza i ułatwia wylewania fundamentów - patrz: praktyka. 

 Jest stosowany w budynkach małokubaturowych: jednorodzinnych, kilkurodzinnych, biurach, urzędach, przychodniach, szkołach, sklepach, itd. Po zalaniu  zostaje w ziemi  jako  izolacja termiczna i przeciwwilgociowa fundamentu (dlatego nazywamy go  traconym). Niektóre, typowe wymiary są dostępne "od ręki",  inne  robimy wg  zamówienia. 

  Oprócz oszczędności na ogrzewaniu (wynikajacych z zaizolowania fundamentu) szalunek XPS pozwala na kilkukrotne skrócenie czasu budowania fundamentów. Po ustawieniu szalunek obsypujemy ziemią i wlewamy beton. Nie odkopujemy  w celu dalszego zaizolowania. Pozwala to na rozpoczęcie murowania ścian prawie natychmiast. 

XPS  nie ulega zgnieceniu pod budynkiem. Jest to materiał o twardości przewyższającej nośność gruntu - vide  "nośność szalunku XPS".  Kilkaset zrealizowanych budów pokazuje, że szalunek znakomicie wytrzymuje naciski budynków. Nasz zakład też stoi na XPS-ie.

Właściwości izolacyjnye, szczególnie wodochronne opisaliśmy w podzakładce "szczelność szalunku XPS "

Szalunek XPS można stosować w każdym projekcie, także w projektach gotowych (typowych). Projektu nie trzeba "przeprojektować". 

Szalunek tracony XPS (szalunek XPS) jest wynalazkiem zgłoszonym do Urzędu Patentowego RP pod nr. P-390 772. 
 

PRAKTECH sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.